Udany Sezon

Aktualność

Sygnałem „Zbiórka myśliwych” odegranym w kultowej restauracji „U DUCHA GÓR” w Karpaczu , członkowie Koła Łowieckiego „Knieja” Jelenia Góra rozpoczęli świętowanie  zakończenia sezonu łowieckiego 2017/2018. Myśliwych i towarzyszące im osoby przywitał, łowczy koła kol. Tomasz Cegliński podsumował kończący się sezon. Był to sezon dla koła bardzo udany. Plan odstrzałów we wszystkich gatunkach wykonano w 100%. Finanse koła osiągnęły stabilny stan gwarantujący płynność finansową na najbliższe lata.Wszystkie należności z tytułu szkód łowieckich i inne wypłacane są na bieżąco.

Zorganizowano wiele imprez integrujących: jak rodzinny festyn myśliwski , myśliwskie spotkanie pokoleń, mikołajki dla dzieci. Łowczy podkreślił bardzo dobrą atmosferę podczas polowań zbiorowych, które przebiegały w koleżeńskim klimacie dając radość wszystkim uczestnikom. Na stołach królowała dziczyzna. Można było posmakować potraw z jelenia i dzika. Oczywiście podanie potraw poprzedzone było odpowiednimi sygnałami myśliwskimi „jeleń na ozkładzie” i „dzik na rozkładzie”. Były tańce i hulanki. Na parkiecie wszyscy bawili się jak przystało na tak szacowne towarzystwo.

Młodzieży starali się dorównać starsi koledzy i trzeba przyznać , że tak jak w kniei tak i tutaj od nich nie odstawali Za duże zaangażowanie w działalności koła, wyróżniono najbardziej aktywnych członków.

Wyróżnienia i nagrody otrzymali Koledzy: Tomasz Cegliński, Michał Duć, Marian Klasinski, Radosław Kleczewski, Jan Kowalski, Grzegorz Porębski. Szczególne wyróżnienie otrzymał senior , najstarszy członek koła kol. Witold Cegliński, który mimo sędziwego wieku uczestniczył we wszystkich polowaniach zbiorowych. Zabawa w miłej atmosferze trwała do późnych godzin nocnych. Ostatni balownicy brawami na stojąco podziękowali skarbnikowi koła kol. Ryszardowi Matyii za pomysł, wybór lokalu i nagród. Z przebiegu imprezy nie odnotowano niezadowolonych. Tak trzymać Koledzy. Do zobaczenia na następnym tak udanym spotkaniu.

(Tekst Marian Klasinski , zdjęcia Remigiusz Maziarczyk)

    Napisz komentarz