Mikołaj zawitał do Kniei

Aktualność

Św. Mikołaj w Kole Łowieckim „Knieja” Jelenia Góra

Na zaproszenie Zarządu Koła „Knieja”  przybył do siedziby w Kowarach, na spotkanie z dziećmi św. Mikołaj. Przyjście Mikołaja poprzedziła dekoracja sali głównej , którą wspólnie z rodzicami odświętnie udekorowały na tę okoliczność dzieci. Pięknie prezentowała się pachnąca choinka, przy której przygotowano miejsce dla Mikołaja. Zaproszone dzieci bawiły się przy muzyce, którą przygotował łowczy  kol. Tomasz Cegliński wraz z małżonka Katarzyną. Były śpiewy i tańce, próby solowych popisów, gdyby Mikołaj chciał posłuchać występów wokalnych i recytatorskich.

 

Nastąpił kulminacyjny punkt imprezy. Nadszedł moment, na który wszyscy czekali. Najbardziej niecierpliwiły się dzieci. W oddali słychać było charakterystyczny głos dzwonka, który oznajmiał że Mikołaj jest już u bram siedziby i za chwilę pojawi się w drzwiach sali. I stało się. O godzinie 18.30 pojawił się św. Mikołaj z wielkim workiem pełnym prezentów. Przywitał go skarbnik koła kol. Ryszard Matyja, Mikołajowi towarzyszyła Śnieżynka Katarzyna Ceglińska, która aktywnie uczestniczyła w przygotowaniu całej imprezy. Dzieci także owacyjnie przywitały Mikołaja brawami i odśpiewaniem 100 lat życia. Po wspólnej krótkiej zabawie Mikołaj zaczął rozdawać prezenty. Ciekawski Mikołaj, przed wręczeniem prezentów pytał o postępy w nauce, zachowanie w domu, szkole i przedszkolu. Nie brakowało też pytań związanych z tematyką myśliwską, przyrodniczą i ochroną zwierząt, zwłaszcza dokarmianiem zwierzyny w okresie zimowym.

Po otrzymaniu prezentów zaczęło się sprawdzanie zawartości paczek i wspólny poczęstunek z Mikołajem. Stoły były bogato zastawione w czym duży udział miała kol. Katarzyna Ceglińska . Były znakomite ciasta, szeroki asortyment owoców, soki do popicia i wiele innych smakowitości. Po czym zapracowany Mikołaj pożegnał się z dziećmi i ich rodzicami. Zapewnił, że za rok ponownie odwiedzi pociechy członków Koła. Opinie zebranie po imprezie od uczestników były zgodne. Była to ze wszech miar impreza udana, potrzebna i należy ja kontynuować w latach następnych.

Za zorganizowanie imprezy wszyscy jej uczestnicy składają podziękowanie: Zarządowi Koła, św. Mikołajowi Tomaszowi Ceglińskiemu , Śnieżynce Katarzynie Ceglińskiej, (pyszne ciasta), kol Maciejowi Waciakowi (dekoracja sali)

tekst Marian Klasinski , zdjęcia Maciej Mierzwiński

    Napisz komentarz