Polowanie Wigilijne

Aktualność

Polowanie Wigilijne to wydarzenie szczególnie ważne dla myśliwych. Tradycja grudniowego spotkania sięga bowiem już dawnych czasów pogan i związana była ściśle z przesileniem zimowym, a więc momentem, kiedy noce stają się coraz krótsze, a dni coraz dłuższe. Tego dnia nasi pogańscy przodkowie wyruszali na łowy. W osadach zostawały tylko kobiety, dzieci oraz starcy.
Dawniej również 24 grudnia rozpoczynano sezon polowań na zwierzynę grubą.

Aby tradycji stało się zadość i w jeleniogórskiej „Kniei”, mimo niekorzystnej pogody na polowaniu stawiło się 12 myśliwych, wśród nich nasz senior Wiciu. Wszyscy w dobrych humorach, z apetytem na polowanie. Ten ostatni był szczególnie widoczny u dwóch myśliwych: Radka i Radusia. Z dumą prezentowali oni strzelby gładkolufowe systemu pump action – zapewne prezenty świąteczne od swych żon.
Pierwszy miot „Lisia Góra” ujawnił cwanego odyńca, który w bezczelny sposób oszukał naszego łowczego, uchodząc z miotu udał się beztrosko w kierunku myśliwych stojących na linii. Wykorzystał jednak ich roztargnienie i uszedł bez szwanku.
Kolejny miot – Mrówcza Góra również nie rozczarował łowców. Chmara jeleni ruszyła na kolegę Waciaka, który z wrażenia zdębiał nie oddając żadnego strzału.
Na szczęście emocje nie przeszkodziły Maćkowi w oddaniu dwóch celnych strzałów do lisa i sarny kozy, czyniąc go tym samym królem polowania.
Wśród myśliwych pojawił się zapał na trzeci miot. Zapędy jednak szybko ostudziła nasza stażystka Ewelinka tłumacząc się pilną potrzebą doklejenia jeszcze kilku uszek 🙂
Po zakończeniu łowów podzieliliśmy się opłatkiem i zjedliśmy pysznego barszczu z kotła.

Do Siego Roku !!!!!

    Napisz komentarz