Dzik po raz drugi!!! Sprzedany!! Dożynki Wojanów 2019

Aktualność

Po sukcesie dzika na festynie  „Rozmaitości na Bobrem” myśliwi z Kniei nie musieli długo czekać na kolejne zaproszenie. Tym razem wystąpiliśmy jako współgospodarze w Gminnych Dożynkach w Wojanowie. Tradycyjnie zaserwowaliśmy pieczonego dzika z warzywami, nowością podczas tej imprezy był gulasz z sarny prosto z kotła. Naszą obecność z hukiem zaakcentował kolega Radek wystrzałem z hakownicy i zaczęło się! Uczestnicy tłumnie przystąpili do konsumpcji, wokół naszego stoiska ustawiła się długa kolejka i… po  40 minutach zostaliśmy bez jedzenia. Dziczyzna kolejny raz zrobiła furorę utwierdzając nas w przekonaniu, że coraz więcej osób ceni sobie dobre i zdrowe jedzenie.

Przy myśliwskiej nalewce, która jako jedyna nam się ostała, mogliśmy porozmawiać z rolnikami o szkodach wyrządzonych przez dziki. Nawiązaliśmy również przy tym sporo ciekawych kontaktów z instytucjami naszego powiatu (dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska Pani Grażynie z Pałacu w Bukowcu oraz Panu Marcinowi z Zamku Księcia Henryka), które mamy nadzieje w przyszłości pozwolą jeszcze skuteczniej promować polskie łowiectwo. Niedługo po tym musieliśmy „zwinąć” nasze stoisko, bowiem co chwile odwiedzali nas kolejni smakosze dziczyzny, zawiedzeni niestety jej brakiem. Z pewnością na przyszłość musimy przygotować więcej tego smakowitego dobra?

Dziękujemy Zarządowi Okręgowemu za wsparcie finansowe (nasze koło otrzymało dofinansowanie na promocje łowiectwa).

Dziękuje również myśliwym za zaangażowanie w organizację imprezy – Kasi, Radkowi, Bartkowi i Waciakowi oraz niezawodnym żoną Ani i Bogusi.

Za zaproszenie dziękujemy gospodarzą: Wójtowi Gminy Mysłakowice – Michałowi Ormanowi  i Sołtys Marlenie Ożga.

Cały dochód ze sprzedaży dziczyzny został przekazany na Sołectwo Wojanów-Bobrów. Do zobaczenia za rok!!

Darz Bór

    Napisz komentarz