Rodzinny Festyn Hubertowski

Aktualność

Już po raz czwarty w siedzibie naszego koła w Kowarach odbyło się spotkanie sympatyków łowiectwa i ich rodzin by wspólnie świętować dzień naszego patrona św. Huberta.

Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni Goście: okoliczni rolnicy, leśnicy,  przedstawiciele władz PZŁ, Samorządów, myśliwi oraz przyjaciele naszego koła.

Imprezę otworzył Łowczy Tomasz, przywitał Gości i szybko przekazał głos Łowczemu Okręgowemu Wiktorowi Marconiemu, który w kilku zdaniach podziękował myśliwym z Kniei za codzienna prace na rzecz gospodarki i promocji łowiectwa. Do słów uznania przyłączyli się również Elżbieta Zakrzewska -Burmistrz Kowar, Michał Orman – Wójt Mysłakowic, Marlena Ożga sołtys Wojanów Bobrów.

Podczas uroczystego otwarcia Łowczy Okręgowy odznaczył kol. Jana Kowalskiego srebrnym medalem zasługi łowieckiej. Serdeczne gratujemy!

Po oficjalnym wstępie zaczęła się zabawa. Nasi członkowie przygotowali mnóstwo atrakcji kulinarnych.
Pieczony dzik, wyroby z dziczyzny a’la Rychno, ognisty gulasz z jelenia, Radkowy bigos z dzika, festiwal ciast Pani sekretarz, liczne napitki myśliwskie – smakowitości nie było końca…

Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci, dmuchana zjeżdżalnia, gry i zabawy, malowanie twarzy. Oczywiście wszystko pod czujnym okiem Pani animatorki.

Dorośli w tym czasie w rytm akordeonowego grajka bawili się do późnych godzin nocnych.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę.

Tradycyjnie chciałbym podziękować osobą zaangażowanym w przygotowanie festynu, jak zawsze pojawiają się te same imiona więc nie będę się powtarzał ?

Do zobaczenia za rok. Darz Bór

    Napisz komentarz