Gościnna Knieja

Aktualność

Końcem listopada b.r. Zarząd naszego koła zorganizował dwudniowe polowanie, na które zaproszono wielu Gości z różnych  stron Polski (m.in. K.Ł. Leśnik w Kliniskach, K.Ł. Knieja Świdnica, Złoty Róg w Cekowie). Na zbiórce w Kowarach zebrała się liczna grupa myśliwych. Po odegraniu apelu na łowy ruszyliśmy na łów.

W pierwszym pędzeniu na Dołach Łomnickich zawodowy podkładacz wypędził chmarę jeleni, którą skutecznie wystraszył kol. Tadeusz z Kalisza (kal.45-70). W następnym miocie również jelenie nie zawiodły kol. Piotr celnym strzałem pozyskał ciekawego byka selekta. Dalsza cześć łowów przybrała dziczy charakter. Nieopodal  Gruszkowa dzielne psy wygoniły watahę dzików, celnymi strzałami wykazali się: Kasia, Tomek, Mariusz, Rychno, Zbigniew i Jan.

Pierwszy dzień polowania zakończył się pełnym sukcesem, na pokocie ułożyliśmy byka jelenia, łanie  oraz kilkanaście dzików.

Medale otrzymali

Król Polowania – kol. Piotr z K.Ł Knieja Wałbrzych

Vice Król – kol.  Jan z K.Ł Dzik Kalisz

Król Pudlarzy kol. Tadeusz. z naszej Kniei ?

Kolejnego dnia z nieco powiększonym składzie ruszyliśmy ponownie na łowy (nasze szeregi zasilił Łowczy Okręgowy Wiktor wraz z synami).

W odpowiedzi na liczne zgłaszane szkody wyrządzane przez dziki  w uprawach rolnych i przydomowych ogródkach prowadzący polowanie kol. Zbigniew i Tomek  zaplanowali łowy na czarnego zwierza.

Lasy wokół Bukowca nie zawiodły, w każdym miocie były dziki, nagonka i psy spisały się znakomicie.

Na uroczystym pokocie  przy blasku pochodni ułożyliśmy kilkanaście dzików.

Królem polowania został kol. Marcin Kasprzak z koła Dzik Kalisz.

Myśliwi z Kniei nie musieli długo czekać na rewizytę, w następny weekend zostali zaproszeni na dwudniowe polowanie do K.Ł. Leśnik w Kliniskach (Łowiska nieopodal Szczecina).

Silna reprezentacja wykazała się kunsztem łowickim. Pierwszego dnia królem polowania został kol. Radek strzelając dwa grube dziki. W dniu następnym kol. Tomek pozyskał orężnego dzika za co również otrzymał królestwo, natomiast kol. Raduś strzelił w locie małego dzika za co otrzymał specjalnie wyróżnienie.

Dziękujemy zaproszonym gościom za odwiedzenie naszych łowisk, a Zarządowi K.Ł. Leśnik w Kliniskach za zaproszenie i organizacje niezwykłego polowania.

Do zobaczenia za rok

Darz Bór

    Napisz komentarz