Dożynki Mysłakowice 2022

Aktualność

W ostatnią sobotę sierpnia odbyły się w Mysłakowicach Dożynki Gminne, na które tradycyjnie jak co roku nasze Koło zostało zaproszone przez Wójta Gminy Mysłakowice. Stoisko Koła Łowieckiego Knieja Jelenia Góra było jak zwykle jedną z głównych atrakcji dożynek. Koledzy i koleżanki z koła serwowali doskonałą  myśliwską zupę gulaszową z sarny, częstowali rozgrzewającą ciało i doskonale wpływającą na humor, nalewką uważoną według starej receptury pewnej cenionej lokalnej znachorki… 😉

Jednak niewątpliwie jedną z najbardziej wyczekiwanych przez uczestników atrakcji – oczywiście tuż obok występów fantastycznych lokalnych ludowych zespołów śpiewu i tańca – był pyszny dzik, przyrządzony własnoręcznie przez kolegów myśliwych, pozyskany na ten cel przez kolegę Michała.

Ulewny deszcz, który pojawił się po południu, pokrzyżował plany organizatorów – nie odbył się koncert gwiazdy wieczoru – Cayry… Jednak pokazy sztuki kowalskiej, w naprawdę profesjonalnym wykonaniu, czy też konkursy sołectw złagodziły gościom ten ból.  Mnóstwo straganów z przeróżnymi akcesoriami, miodami z pasieki, pięknymi obrazami, lokalnymi przetworami, czy animacjami dla dzieci wypełniły czas odwiedzających. Wszyscy najedzeni i zadowoleni w doskonałych nastrojach zakończyli dzień.

    Napisz komentarz