Zasłużony dla ROD

Aktualność

Jak wiemy, od wielu lat dziki są największym koszmarem działkowców. Szkody, które czynią pod osłoną nocy są ogromne, niszczą starannie wypielęgnowane uprawy, zjadają sadzonki, ryją i tratują delikatne rośliny, które dla wielu pasjonatów ogrodu są bezcenne. Pielęgnacja roślin wymaga wielu godzin pracy, podlewania, nawożenia, plewienia, niektóre okazy są bardzo wartościowe… Straty wielokrotnie są niepowetowane. W wielu miejscach w Polsce Polski Związek Działkowców boryka się nieustannie ze szkodami czynionymi przez zwierzynę leśną, często działkowcy są po prostu bezsilni.

Rodzinne Ogrody Działkowe „Przyjaźń” w Kowarach poczuły się jednak w końcu bezpieczne, ponieważ zostały ochronione przez bohaterskich myśliwych z naszego koła! Wybitnie zasłużonym bohaterem ROD został kolega Michał Duć, który na walnym zebraniu Polskiego Związku Działkowców otrzymał wyjątkowe odznaczenie „Za zasługi dla ROD”  – okraszone oklaskami na stojąco.

Integrowanie się ze społeczeństwem, niesienie pomocy i świadomości na temat gospodarki łowieckiej to zaiste godne medalu postępowanie! Tak trzymać!

 

Tekst: Marta Ciesielska 

    Napisz komentarz