Sanie rogate w Kowarach

Aktualność

W sobotę 23 lutego 2019 r. kolejny raz w Kowarach ożyła ponad 200-letnia tradycja turystycznych zjazdów saniami rogatymi. Ta zimowa zabawa na nietypowych saniach co roku przyciąga wielu amatorów śnieżnego szaleństwa z całej Polski.

Na zaproszenie prezydenta Kowar w imprezie wzięli udział myśliwi z naszego koła. Korzystając z doświadczenia nabytego na poprzednich imprezach, tradycyjnie wystawiliśmy się z pieczonym dzikiem i nalewką myśliwska, a dochód z imprezy przeznaczyliśmy na szczytny cel !! Uczestnicy zjazdu degustowali dziczyznę pod hasłem „Jedząc dzika wspierasz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kowarach”

Dzik zrobił furorę!! Od razu ustawiła się długa kolejka, niektórzy chętni okazywali zniecierpliwienie lecz obsługa złożona z naszych myśliwych sprawdziła się doskonale (szczególnie kolega Waciak zachował zimną krew).

Nie brakowało również amatorów myśliwskiej nalewki. Szczególnie przypadła ona do gustu dwóm zawodniczką saneczkowych zjazdów. Dzięki apetytom przybyłych gości uzbieraliśmy zadowalająca kwotę 🙂 która od razu zastała przekazana na ręce dyrektora Ośrodka Terapii w Kowarach

Dziękujemy burmistrzowi Kowar Pani Elżbiecie Zakrzewskiej za zaproszenie, a uczestnikom za hojność.

Do zbaczania za rok !!!

    Napisz komentarz